Login:  Hasło:
Rejestracja | Przypomnij hasło
[XSX/XO] PODSUMOWANIE ROZGRYWEK
09/03/2021 23:02

   Kilka dni temu zakończył się emocjonujący sezon w LIDZE eFootball PES 2021 Season Update na platformie Xbox Series X i Xbox One pod szyldem PESWORLD.PL. Rozgrywki przyniosły wiele niespodzianek, jak i potwierdziły wysokie umiejętności graczy znanych w polskiej społeczności PES'a. Liczna grupa amatorów wirtualnej piłki nożnej została podzielona na dwa poziomy rozgrywkowe. Niniejsze podsumowanie dotyczy 1 LIGI.

 

Autorem podsumowania jest gracz sporano81:

 

 

 

   Kilkanaście dni temu zakończył się emocjonujący, drugi już sezon w LIDZE eFootball PES 2021 Season Update rozgrywany na platformie Xbox Series X oraz Xbox One pod szyldem PESWORLD.PL. Zostały co prawda jeszcze do rozegrania baraże o awans do ekstraklasy, ale o tym napiszę trochę później. Do rozgrywek przystąpiło 32 zawodników. Dość liczna grupa amatorów wirtualnej piłki nożnej (oczywiście nie aż tak liczna jak gracze popularnego "pleja" , ale jest nas coraz więcej) została podzielona na dwa poziomy rozgrywkowe. Zdecydowana większość uczestników, która brała udział w poprzednim sezonie zaczęła bieżące rozgrywki w Ekstraklasie, natomiast nowi śmiałkowie rozpoczęli zmagania na zapleczu najwyżej klasy rozgrywkowej. Niniejsze podsumowanie dotyczy rozgrywek 1 LIGI, w której miałem okazje występować.

 

           

 

   Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować w imieniu swoim i wszystkich graczy Administratorowi za profesjonalną organizację rozgrywek i nadzór nad ich prawidłowym przebiegiem, gdyż jak wiemy było kilka sytuacji spornych, gdzie Admin musiał interweniować...

 

 

 

   Piłka uczy pokory i nie inaczej było w naszych rozgrywkach. Nie zawsze wygrywał lepszy w danym meczu. Gra była zacięta, różnice w umiejętnościach pomiędzy poszczególnymi graczami czasem minimalne. O zwycięstwie decydowały detale, nieraz szczęście, a czasami „handicap - małe wsparcie” ze strony twórców gry Konami. Wiecie o czym piszę... Tak więc emocji nie brakowało, bo w rozegranych 240 meczach padły 831 bramki, co daje średnią prawie 3,5 bramki na mecz. Prawie każdy z graczy strzelał średnio co najmniej jednego gola w meczu. Gra przebiegała w duchu fair play, tak wynika z relacji zawodników i z opisów w komentarzach po rozegranych meczach, a walka o jak najlepszy wynik trwała do samego końca. Każdy walczył o coś innego, o awans, o baraże o większą liczbę punktów na koniec rozgrywek, o zdobycie większego doświadczenia. Rywalizację do ostatniego meczu toczyli wszyscy gracze, no może z małymi wyjątkami...

 

 

 

   Teraz trochę liczb, ale tylko tych pozytywnych :

 

✗ najwięcej zwycięstw po 23: gracze BoughtMist i soprano81,

 

✗ najwięcej remisów po 11:  gracze czubi84 i BartPiratskiHD,

 

✗ najwięcej strzelonych goli 94 – gracz Bini862591, to ponad 3 bramki strzelone w każdym meczu. Zdecydowanie najlepszy atak w lidze.

 

 

 

   Celem była dobra zabawa, ale też rywalizacja o cztery miejsca premiowane awansem do Ekstraklasy. Bezpośredni awans z 1 LIGI wywalczyli gracze: Bini862591, BoughtMist i soprano81. Warto zaznaczyć, że w rozgrywkach zostały do rozegrania jeszcze baraże. O jeszcze jedno miejsce premiowane awansem zawalczy czterech graczy: czubi84, I_AM_LANIEK, MaciekAlex – gracz, który już w trakcie rozgrywek zastąpił EL PROFFESOR' i Silvestr10. Życzymy powodzenia. Na szczęście z ligi nikt nie spadł, bo jak pisałem na wstępie na platformie Xbox Series X oraz Xbox One były tylko dwa poziomy rozgrywkowe ligi.

 

 

   Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za rywalizację i do zobaczenia w następnym sezonie, w kolejnych rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że liczba graczy będzie stale rosła. Zachęcam do przekazywania i nagłaśniania informacji o społeczności, którą wspólnie tworzymy na łamach strony PESWORLD.PL.

 

Komentarze
#1 | I_AM_LANIEK dnia 10 marca 2021 11:40:57
To w końcu trzech czy czterech graczy walczy w barażach, bo się zakręciłem? Szeroki uśmiech
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.